Ratiba ya Michezo ya leo Jumapili February 13,2022

Filed in Michezo by on 13/02/2022 0 Comments
Nijuze Habari Application

Ratiba ya Michezo ya leo Jumapili February 13,2022

➡️England – Premier League
17:00 Burnley vs Liverpool
17:00 Newcastle United vs Aston Villa
17:00 Tottenham Hotspur vs Wolverhampton Wanderers
19:30 Leicester City vs West Ham United

➡️England – Championship
16:00 Swansea City vs Bristol City

➡️England – League 1
15:00 Sheffield Wednesday vs Rotherham United

➡️Spain – Laliga Santander
16:00 Deportivo Alaves vs Valencia
18:15 Levante vs Real Betis
20:30 Real Sociedad vs Granada
23:00 Espanyol vs FC Barcelona

➡️Italy – Serie A
14:30 AC Milan vs Sampdoria
17:00 Empoli vs Cagliari
17:00 Genoa vs Salernitana
17:00 Verona vs Udinese
20:00 Sassuolo vs AS Roma
22:45 Atalanta vs Juventus

➡️Germany – Bundesliga
17:30 Union Berlin vs Borussia Dortmund
19:30 Hoffenheim vs Arminia Bielefeld

➡️France – Ligue 1
15:00 AS Monaco vs Lorient
17:00 Angers vs Strasbourg
17:00 Brest vs Troyes
17:00 Clermont Foot vs Saint-Etienne
17:00 Nantes vs Reims
19:05 Lens vs Bordeaux
22:45 Metz vs Marseille

➡️Netherlands – Eredivisie
14:15 Go Ahead Eagles vs AZ Alkmaar
14:15 Sparta Rotterdam vs Willem II
16:30 RKC Waalwijk vs Feyenoord
16:30 SC Heerenveen vs NEC Nijmegen
18:45 Ajax Amstadam vs FC Twente

➡️Portugal – Primeira Liga
18:30 Famalicao vs Moreirense
21:00 Belenenses SAD vs Vitoria de Guimaraes
23:30 Vizela vs Gil Vicente

➡️Turkey – Super Lig
13:30 Sivasspor vs Yeni Malatyaspor
16:00 Antalyaspor vs Fatih Karagumruk
19:00 Kasimpasa vs Alanyaspor
19:00 Trabzonspor vs Konyaspor

➡️Scotland – Scottish Cup
15:30 Arbroath vs Hibernian
19:00 Celtic vs Raith Rovers

➡️Belgium – First Division A
15:30 KRC Genk vs Standard Liege
18:00 Union St.Gilloise vs Truiden
20:30 Club Brugge vs Sporting Charleroi
23:00 Beerschot vs Kortrijk

➡️Spain – Laliga Smartbank
16:00 Eibar vs Fuenlabrada
18:00 Real Oviedo vs SD Huesca
20:15 Alcorcon vs Tenerife
20:15 Lugo vs SD Amorebieta
23:00 Las Palmas vs Burgos CF

➡️Italy – Serie B
17:30 Ascoli vs Como
17:30 Brescia vs Alessandria
17:30 Lecce vs Benevento

➡️Germany – 2. Bundesliga
15:30 Fortuna Dusseldorf vs Schalke 04
15:30 Hannover 96 vs Darmstadt
15:30 Ingolstadt vs Sandhausen

➡️Netherlands – Eerste Divisie
14:15 NAC Breda vs FC Den Bosch
16:30 VVV-Venlo vs Roda JC Kerkrade

➡️India – Super League
17:00 Mumbai City FC vs Odisha FC

➡️Israel – Premier League
20:00 Hapoel Haifa vs Bnei Sakhnin
21:15 Beitar Jerusalem vs Maccabi Petach Tikva

➡️Africa – Confederation Cup: Group A
19:00 Pyramids FC vs Al Ahli Tripoli
22:00 CS Sfaxien vs Zanaco

➡️Africa – Confederation Cup: Group B
19:00 Orlando Pirates vs JS Saoura

➡️Africa – Confederation Cup: Group C
16:00 Coton Sport vs Al Masry
16:00 TP Mazembe vs AS Otoho

➡️Africa – Confederation Cup: Group D
16:00 Simba SC vs ASEC Mimosas
22:00 RSB Berkane vs US Gendarmerie

➡️International – Club Friendlies
15:00 Vejle Boldklub vs Fredericia
17:00 Dinamo Moscow vs RFS
20:00 IFK Norrkoeping vs Orebro SK
23:00 LA Galaxy vs New York Red Bulls
23:00 Portland Timbers vs Minnesota United

➡️Angola – Girabola
17:00 CR Caala vs Kuando Kubango FC
17:30 CD Huila vs Petroleos Do Lobito
18:00 Primeiro de Agosto vs GD Interclube
18:00 Wiliete SC vs Sporting Cabinda

➡️Botswana – Premier League
16:30 Extension Gunners vs Mogoditshane Fighters
17:00 Masitoaka vs Police XI
17:00 Orapa United FC vs Botswana Defence Force XI

➡️Congo Brazzaville – Ligue 1
16:00 Inter Club Brazzaville vs FC Nathalys de Pointe-Noire
18:00 Cara Brazzaville vs AS Cheminots
18:00 V. Club Mokanda vs Etoile Du Congo

➡️DR Congo – Ligue 1
16:30 Blessing FC vs Renaissance
17:00 RCK vs AC Kuya Sport

➡️Morocco – Botola Pro
18:00 FAR Rabat vs MCO Oujda

➡️Nigeria – NPFL
18:00 Akwa United vs Heartland Owerri
18:00 Enugu Rangers vs Abia Warriors
18:00 Gombe United vs Remo Stars
18:00 Kano Pillars vs Plateau United
18:00 Lobi Stars vs MFM FC
18:00 Nasarawa United vs Sunshine Stars
18:00 Shooting Stars vs Dakkada FC

➡️Ghana – Premier League
18:00 Aduana Stars vs Eleven Wonders
18:00 Ashanti Gold vs Bibiani Gold Stars
18:00 Great Olympics vs Elmina Sharks
18:00 Medeama SC vs Dreams FC
18:00 Real Tamale vs Hearts of Oak
18:00 WAFA vs Karela United

➡️Ivory Coast – Ligue 1
18:30 Racing Club Dabidjan vs Bassam
18:30 San Pedro vs Club Omnisports de Korhogo
21:00 Stella Club vs Bouake FC

➡️Kenya – Premier League
15:00 Gor Mahia vs Vihiga Bullets FC
15:00 Nzoia Sugar FC vs Nairobi City Stars
15:00 Posta Rangers vs AFC Leopards

➡️Senegal – Premier League
19:30 ASEC Ndiambour vs Generation Foot
19:30 Cneps vs AS Dakar Sacre Coeur
19:30 Guediawaye FC vs Mbour Petite Cote
19:30 US Goree vs ASC Linguere

➡️Zambia – Super League
16:00 Buildcon vs Lusaka Dynamos
16:00 Forest Rangers vs Nkwazi
16:00 Green Eagles vs Red Arrows

➡️Zimbabwe – Premier Soccer League
16:00 Black Rhinos vs CAPS United
16:00 Bulawayo Chiefs vs FC Platinum

➡️South Africa – Cup
16:00 Black Eagles FC vs Sivutsa FC
16:00 Marumo Gallants vs Santos FC

➡️Uganda – Premier League
16:00 Mbarara City vs KCCA FC

➡️Rwanda – National Football League
19:00 Police FC Rwanda vs Etoile de Lest

MSIMAMO NBC PREMIER LEAGUE 2022/2023

About the Author ()

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *